Тимът на Хебър Пазарджик срази с 2:1 гостуващия Спартак Варна в интригуващ мач, играл се на „Георги Бенковски“. Томислав Папазов даде аванс на домакините в деветата минута, а в 65-ата Евгени Игнатов удвои актива за Хебър.

Малко преди това пък Веселин Любомиров от Спартак беше изгонен и това усложни допълнително ситуацията за гостите от Варна. Резервата за тях Даниел Начев все пак върна един гол в 86-ата минута, но силите на Спартак стигнаха до това.

Така Спартак пропусна възможността да се доближи до лидера във Втора лига Етър, като варненци останаха с 55 точки, докато „болярите“ са с 59. Хебър, от своя страна, остана пети с 52 точки, а четвъртият Септември е с една повече.

Домакините продължиха да държат трайно топката, но в 19-ата варненци осъществиха скоростна контраатака през средата. Мехмед Сабри бе изведен и шутира с десния крак, но Дебърлиев изби встрани. След 30 минути игра Георги Търтов можеше да удвои актива на Хебър, но ударът му от свободен удар профуча над напречната греда.

Десетина преди края Търтов центрира отляво за Живко Петков, но нападателят на домакините се размина с това да засече топката, а на втора греда същото стори и Манев. В ответната атака Петков се обърна през бранител на Спартак и шутира мощно с левия си крак, ала встрани.

След час игра гостите от Варна останаха с 10 човека, след като Веселин Любомиров беше изгонен и това допълнително усложни ситуацията за Спартак. Това даде нужното предимство за пазарджиклии, а Олег Димитров подаде вляво за Евгени Игнатов, който нанесе остър удар с левия крак и матира Дичевски за втори път - 2:0.

Пет след това пк Игнатов отправи пореден удар, а топката рикошира в бранител на Спартак, за да се види намеса от Дичевски, а малко след това стража на варненци направи ново спасяване в срещата, след като неговият отбор "рухна" напълно след оставането си с човек по-малко. В 78-ата резервата за гостите Даниел Начев отправи удар по диагонала, но крайно неточен.

Даниел Начев пък се разписа в 86-ата минута, след като се измъкна зад гърба на отбраната на Хебър и стреля по диагонала, правейки резултата 1:2.

До края на срещата обаче положения пред вратата на Дебърлиев нямаше и Хебър "прибра" трите точки в своя актив, докато Спартак отпътува за Варна със загуба.

Стартови състави:

Хебър:1 Петър Дебърлиев - 24 Томислав Папазов 18 Радослав Терзиев 11 Цветелин Тонев - КАПИТАН 5 Мартин Михайлов 34 Олег Димитров 6 Ивайло Найденов 8 Евгени Игнатов 98 Георги Търтов 12 Емануил Манев 9 Живко Петков

Спартак Варна: 21 Иван Дичевски - 2 Велислав Боев 6 Хуан Алберто Луго 23 Мартин Василев 13 Архан Исуф 14 Веселин Любомиров 17 Цветан Илиев 10 Янчо Андреев - КАПИТАН 9 Мехмед Сабри 27 Иван Колев 11 Виктор Митев