Хебър и Ботев Враца завършиха 1:1 на стадион "Локомотив" в Пловдив в мач от 11-ия кръг на efbet Лига. Божидар Пенчев (10) даде аванс на тима от Пазарджик, Дилян Георгиев изравни в 21-ата минута. В добавеното време на мача директен червен картон получи резервата Олексий Збун.

Равенството в голяма степен може да се определи като самоубийствено и за двата отбора, тъй като ги закотви на дъното в класирането. Хебър е последен с 8 точки, а врачани са пред тях с точка повече.
Символичните гости влязоха по-активно в мача, но Хебър удари първи и поведе още в 10-ата минута. Тимът от Пазарджик, който е воден от временния наставник Йордан Минев, получи възможността да изпълни пряк свободен удар, след като зевздата Набил Макни бе съборен от Дилян Георгиев. Божидар Пенчев пък показа завидно майсторство, пращайки топката в долния ляв ъгъл на Любомир Василев - 1:0.

Врачани бързо отговориха на отправеното им предизивкателство. В 21-ата минута центриране на Мартин Смоленски от корнер стигна до Дилян Георгиев, който отблизо прати топката във вратата, изравнявайки резултата - 1:1.

Хебър можеше да поведе в 68-ата минута, но ударът на Набил Макни срещна напречната греда. Тунизиецът бе намерен от Октай Хамдиев с центриране от левия фланг на няколко метра от голлинията, но стреля във вратаря Василев, който отклони топката в гредата.

В третата минута на добавеното време резервата на Хебър - Олексий Збун събори откъсващия се Спас Георгиев и получи директен червен картон.

efbet Лига

FT .

1 : 1

• 10’ Божидар Пенчев
  • 21’ Дилян Георгиев
  • Смяна в Ботев Враца - Даниел Генов излиза, влиза Мартин Дичев.

91+2'
  • Край на мача - 1:1!

90+6'
  • Червен картон за Хебър! Получи го резервата Олексей Збун, който събори нахлуващия сам срещу вратаря Спас Георгиев.

90+3'
  • Набил Макни стреля от добра позиция, но не успя да намери очертанията на вратата на врачани.

84'
  • Третата е излизането от игра на ОктайХамдиев, като на негово място влиза Кристиан Андонов.

80'
  • Втората смяна е влизането на Олексей Збун вместо Божидар Пенчев.

80'
  • Три смени в Хебър - първата е Калоян Кръстев вместо Шейх Диаманка.

80'
  • Втората е смяната на Бабукар Траоре със Спас Георгиев.

75'
  • Още две промени в Ботев Враца. Първата е влизането на Стефан Велев за сметка на Мартин Смоленски.

75'
  • Жълт картон за Давид Суарес от Ботев Враца.

72'
  • Първа смяна и в Хебър - Душан Вукович заема мястото на Уилям Фонкеу.

71'
  • Греда! Набил Макни стреля отблизо и след намесата на стража на гостите, топката срещна напречната греда.

68'
  • Жълт картон и за Даниел Генов от състава на врачани.

65'
  • Първа промяна в Ботев Враца - Чавдар Ивайлов влиза, Антоан Стоянов излиза

61'
  • Жълт картон за защитника на Ботев Враца - Деян Лозев.

60'
  • Звездата на Хеър - Набил Макни, се нужда от медицинска помощ след тежкия удар, който получи в лицето.

50'
  • Жълт картон за Браян Переа, който в опита си отправи удар към противниковата врата ритна в лицето Набил Макни.

50'
  • Старт на второто полувреме

46'
  • Край на първата част при резултат 1:1.

45+2'
  • Георги Стайков от Хебър получи третия жълт картон в мача.

45+1'
  • Халфът на Ботев Враца - Антоан Стоянов центрира отляво към Браян Переа, който надскочи Милен Гамаков и стреля с глава, но не успя да отправи точен удар към вратата на Хебър.

35'
  • Жълт картон и за Уилям Фонкеу от Хебър.

33'
  • Резултатът е изравнен - 1:1! Дилян Георгиев бе изпуснат от Октай Хамдиев при корнер и отблизо прати топката в мрежата.

21'
  • Гооол! 1:0 за Хебър! Божидар Пенчев откри резултата с виртуозно изпълнение на фал, което направи безпомощен вратаря Любомир Василев.

10'
  • Вратарят на Хебър - Марсио Роса, отрази последователно изстрели на Бубакар Траоре и Даниел Генов.

9'
  • Жълт картон за Дилян Георгиев от Ботев Враца.

9'
  • Уилям Фонкеу отправи първия удар в мача, но топката вина над вратата на Хебър.

8'
  • Даниел Генов от гостите има нужда от медицинска помощ.

6'
  • Първи ъглов удар в срещата и той е в полза на Ботев Враца - центрирането на Смоленски обаче е изчистенто далеч от наказателното поле на Хебър.