Отборът на Лудогорец разби Хебър с 5:0 в реванша от полуфиналите на Sesame Купа на България и така с общ резултат от 9:0 се класира на финал.

Ивайло Чочев даде преднина на "орлите" още в 5-ата минута на мача. В 22-ата минута Кайо Видал удвои аванса на българския шампион. В края на първата част и Клод Гонсалвеш се разписа.

През второто полувреме Матиас Тисера се разписа, а крайният резултат бе оформен от Ноа Сонко Сундберг. Лудогорец ще спори с Ботев Пловдив за трофея.

start-photo.bg
81 снимки

Срещата започна с далечен изстрел на Георги Каракашев, който потърси долния десен ъгъл на вратата. Падт внимаваше и успя да улови.

В 4-ата минута пък Матиас Тисера излзе на добра позиция срещу стража на домакините. Боян Загорски успя да спаси. Последва корнер, при който Ивайло Чочев стигна до топката и с глава я прати в мрежата на Хебър.

В 14-ата минута Марк-Емилио Папазов настъпи топката, но бързо се изправи и тръгна напред, след което завърши с точен изстрел. Изпълнението му обаче не затрудни вратаря на Лудогорец.

Минута по-късно Тисера излезе очи в очи със Загорски след отлично двойно с Чочев. Аржентинецът успя да финтира и стража на Хебър, след което обаче се забави и Николай Николаев му чукна топката.

В 22-ата минута Кайо Видал се възползва от грешка в състава на домакините, след което се измъкна с топка в крака и напредна. Видал стигна до наказателното, а там с ляв крак преодоля Боян Загорски за 2:0.

Сонко Сундберг можеше да си отбележи автогол десетина минути след това. Защитникът пресече остър пас към Каракашев, но прати топката опасно близо до собствената си врата. Последва корнер, при който Папазов стреля, но отново в ръцете на Падт.

В 36-ата минута Тисера отново получи шанс да стреля, но от малък ъгъл не успя да вкара.

Минута преди края на първата част Лудогорец стигна до трети гол. Топката беше избита от Спас Делев и стигна до Клод Гонсалвеш, който с красив шут от дистанция не остави никакви шансове на Боян Загорски.

Три минути след подновяването на играта Иван Дишков опита късмета си със силен шут от сериозна дистанция. Топката тупна и мина покрай вратата на гостите. В 50-ата минута Серджио Падт отново трябваше да спасява, този път при удар на Олексий Збун.

Матиас Тисера пропиля още една отлична възможност в 55-ата минута. Аржентинецът бе намерен на скорост от Кайо Видал в наказателното поле, след което обаче прати топката високо над вратата.

В 66-ата Спас Делев подаде към Тисера, който си нагласи топката на десния крак и завърши с мощен шут. Кълбото обаче срещна напречната греда и разтресе вратата. Аржентинският футболист обаче отново остана без гол на сметката си в днешния мач.

Минута след това Николас Пенев шутира, но не успя да затрудни влезлия от скамейката страж Дамян Христов.

Тисера продължи да търси гола и в 71-ата минута стреля от вътрешността на наказателното. Боян Загорски обаче го отказа с чудесна намеса. Четири минути след това Тисера все пак вкара. Той получи страхотен пас от Тодор Неделев, след който аржентинецът финтира излезлия страж на Хебър и вкара в празната врата.

В 85-ата минтуа Диниш Алмейда засече центриране отляво и стреля с глава, но встрани от целта. Минута и половина преди края на редовното време удар на Раи Насименто бе блокиран. Последва ъглов удар, при който топката стигна до Сонко Сундберг,а той с шут извън наказателното поле прониза вратата на домакините.

FT / Хебър - Лудогорец 0:5 (0:9 общ резултат)

Съставите на двата отбора:

Хебър: 32 Боян Загорски, 43 Жоао Сеско, 18 Иван Дишков, 13 Архан Исуф, 99 Георги Каракашев, 44 Николай Николаев, 75 Йохан Н'зи, 84 Стилиян Тисовски, 77 Октай Хамдиев, 14 Олексий Збун, 17 Марк-Емилио Папазов

Старши треньор: Любослав Пенев

Лудогорец: 1 Серджио Падт, 4 Диниш Алмейда, 5 Георги Терзиев, 8 Клод Гонсалвеш, 10 Матиас Тиссера, 14 Дени Групер, 18 Ивайло Чочев, 26 Сонко Сундберг, 77 Кайо Видал, 88 Тодор Неделев, 90 Спас Делев

Старши треньор: Георги Дерменджиев