Черно море постигна трудна победа с 1:0 над Хебър. Срещата на "Тича" беше от осмия кръг на efbet Лига. В герой за "моряците" се превърна Дуду, който вкара единственото попадение в срещата. Дебют за "гробарите" направи Бруно Акрапович.

Варненци постигнаха труден успех в днешния мач, с който се върнаха на победния път. За възпитаниците на Илиан Илиев това беше 25-и пореден мач без загуба у дома. "Зелено-белите" събраха 22 точки и излязоха на четвърто място, измествайки градския си съперник Спартак.

Хебър остава на дъното във временното класиране със седем точки.

efbet Лига

FT .

1 : 0

• 75’ Дуду
  • Край на мача.

90+3'
  • Жълт картон за Дуду.

89+1'
  • Калоян Кръстев влиза на мястото на Набил Макни.

85'
  • Начо Паис влиза на мястото на Уеслен.

79'
  • Октай Хамдиев влиза на мястото на Николай Николаев.

79'
  • Душан Вукович заменя Георги Стайков.

77'
  • ГООЛ ЗА ЧЕРНО МОРЕ! Едгар Пашеко напредна отляво и подаде към Кешеру в наказателното поле. Румънецът пое топката с гръб към вратата, обърна се и нанесе силен удар. Марсио успя да избие, но топката попадна в Дуду, който не сбърка при добавката.

75'
  • Защитата на Хебър не успя да се справи с хвърлен тъч в наказателното поле. Кешеру опита акробатичен удар, но прати топката над вратата.

71'
  • Жълт картон за Николай Николаев.

70'
  • Едгар Пашеко заменя Ренан.

60'
  • Дуду проби отдясно, навлезе навътре и подаде към Васил Панайотов. Халфът от няколко метра обаче не успя да нанесе хубав удар.

52'
  • Дуду получи от Сула в наказателното поле. Бразилецът успя да намери коридор за удар, но Марсио спаси.

50'
  • Клаудиу Кешеру заменя Исмаил Иса.

46'
  • Цветомир Панов е заменен от Асен Дончев.

46'
  • Начало на втората част.

46'
  • Край на първата част.

45+6'
  • Жълт картон за Исмаил Иса.

45+1'
  • Цветомир Панов получи неприятна контузия в рамото след сблъсък с Николай Николаев. Защитникът, който влезе на мястото на Дани Мартин в началото на мача, трябваше да бъде изнесен на носилка.

44'
  • Грешка на Даниел Димов едва не доведе до гол за Хебър. Капитанът на "моряците" сбърка в опита си за подаване и позволи на Макни да го блокира и да изведе Шейх Диаманка на отлична позиция. Нападателят отправи силен удар от десетина метра, който премина опасно покрай вратата.

41'
  • Уилям Фонкю пусна пас от дълбочина към Набил Макни. Тунизиецът успя да изпревари Дробаров в наказателното поле и от малък ъгъл опита удар, който премина покрай вратата.

40'
  • Влатко Дробаров отклони топката при центриране от корнер на близката греда, но Марсио не се затрудни и улови.

36'
  • Жълт картон за Божидар Пенчев.

34'
  • Марсио спаси отбора си от сигурен гол! Дуду подаде към Васил Панайотов, който продължи за Сула. Алжирецът с глава изведе Дуду отдясно. Фланговият нападател пусна остро подаване към далечната греда, където Уеслен нанесе удар, но вратарят на гостите успя да спаси и улови топката на голлинията.

27'
  • "Моряците" изпълниха заучено свободен удар. Уеслен пусна топката към точката за изпълнение на дузпа, където Васил Панайотов не успя да отправи удар към вратата на Марсио Да Роса.

24'
  • Жълт картон за Георги Стайков.

18'
  • Даниел Мартин получи контузия и беше заменен от Цветомир Панов.

17'
  • Жълт картон за Атанас Кабов.

11'
  • Дуду подаде към Виктор Попов отдясно. Крайният защитник центрира остро в наказателното поле, но Исмаил Иса се размина с топката.

8'
  • Начало на мача.

• 1'
  • 1'
  • Стадион: Тича
    Рефер: Денислав Сталев
    Излъчва: Diema Sport

startphoto.bg
37 снимки

Двубоят започна с домакински натиск, но футболистите на Илиан Илиев рядко застрашаваха противниковата врата. В 8-ата минута Исмаил Иса не успя да засече осро подаване на Виктор Попов. В 17-ата минута Даниел Мартин получи контузия и беше заменен от Цветомир Панов. Малко след това "моряците" изпълниха заучено свободен удар. Мазир Сула подаде към Васил Панайотов на точката за изпълнение на дузпа, но халфът не успя да нанесе удар.

В 27-ата минута Марсио Да Роса спаси отбора си от сигурен гол. Дуду подаде към Васил Панайотов, който продължи за Сула. Алжирецът с глава изведе Дуду отдясно. Фланговият нападател пусна остро подаване към далечната греда, където Уеслен нанесе удар, но вратарят на гостите успя да спаси и улови топката на голлинията.

В 36-ата минута Влатко Дробаров засече центриране на първата греда, но Марсио улови. В края на полувремето Хебър погледна по-смело към вратата на Пламен Илиев. В 40-ата минута Уилям Фонкю пусна пас от дълбочина към Набил Макни. Тунизиецът опита удар от малък ъгъл, който премина покрай вратата.

Минута след това грешка на Даниел Димов едва не доведе до гол за Хебър. Капитанът на "моряците" сбърка в опита си за подаване и позволи на Макни да го блокира и да изведе Шейх Диаманка на отлична позиция. Нападателят отправи силен удар от десетина метра, който премина опасно покрай вратата.

Минута преди края на първата част влезлият като резерва Цветомир Панов пострада след сблъсък с Николай Николаев. Защитникът получи контузия в рамото, като беше изнесен на носилка. Илиан Илиев реши да остави отбора си с човек по-малко в минутите до полувремето, след което на негово място пусна Асен Дончев.

В началото на второто полувреме Сула намери Дуду в наказателното поле. Бразилецът намери коридор за удар, но не затрудни Марсио. Малко след това пробив на Дуду завърши с неточен удар на Васил Панайотов.

В 71-ата минута Клаудиу Кешеру опита акробатичен удар, след като защитата на "гробарите" не успя да изчисти топката, но я прати над вратата. Четири минути след това крепостта на Хебър падна. Едгар Пашеко напредна отляво и подаде към Кешеру в наказателното поле. Румънецът пое топката с гръб към вратата, обърна се и нанесе силен удар. Марсио успя да избие, но топката попадна в Дуду, който не сбърка при добавката.

До края на срещата възпитаниците на Илиан Илиев успяха да задържат аванса си и се поздравиха с победа.

Черно море - Хебър 1:0

1:0 Дуду (75)

Черно море: 33. Пламен Илиев, 28. Влатко Дробаров, 27. Даниел Димов, 6. Виктор Попов, 15. Даниел Мартин (17 - 2. Цветомир Панов (46 - 8. Асен Дончев), 71. Васил Панайотов, 88. Ренан (60 - 23. Едгар Пашеко), 11. Дуду, 10. Мазир Сула, 99. Уеслен Жуниор (78 - 5. Начо Паис), 9. Исмаил Иса (46 - 13. Клаудиу Кешеру)

Треньор: Илиан Илиев

Хебър: 97. Марсио да Роса, 44. Николай Николаев (79 - 77. Октай Хамдиев), 55. Мартин Михайлов, 18. Радослав Терзиев, 88. Милен Гамаков, 21. Божидар Пенчев, 15. Уилям Фонкеу, 19. Георги Стайков (79 - 11. Душан Вукович), 70. Набил Макни (85 - 9. Калоян Кръстев), 29. Шейх Диаманка, 10. Атанас Кабов

Треньор: Бруно Акрапович

Ж.к.: Исмаил Иса, Дуду (Черно море); Атанас Кабов, Георги Стайков. Божидар Пенчев, Николай Николаев (Хебър)

Съдия: Денислав Сталев

Стадион: "Тича"