Славия успя да разбие Хебър с класическото 3:0 на Националния стадион „Васил Левски“ във втори двубой от петъчната програма на efbet Лига. Йон Бакеро откри в 24-а минута. В 59-а минута Галин Иванов успя да удвои аванса на "белите". Крайният резултат беше оформен в 90-а минута от Емил Виячки.

95 снимки

В 8-а минута, сякаш от нищото, Хебър си помисли, че е взел аванса. След грешка на Славия и бърза контраатака, Хамдиев задържа добре в наказателното поле и върна към Манев. Неговият изстрел беше блокиран, но Мауро Секейра пое топката и от няколко метра разстреля Вуцов за 1:0. Намесата на ВАР обаче показа, че е имало засада в хода на атаката.

В 12-а минута Ради Кирилов стреля неточно. 4 минути по-късно дойде първият добър шанс за "белите". След хубава комбинация отляво Нгуена беше намерен в наказателното поле, но ударът му профуча над вратата на Хебър.

В 19-а минута натискът на Славия се засили. Кирилов пак се оказа на стрелкова позиция, но Дебърлиев успя да парира силният удар. 7

В 24-а, все пак, столичани взеха своя аванс. Ертан Томбак нацели гредата на вратата на Дебърлиев, а 30 секунди по-късно Хебър подари тпката на Бакеро. Той овладя и от около 20 метра разстреля стража с много мощен удар за 1:0.

До края на полувремето Славия продължи да натиска, като Дебърлиев трябваше да прави още спасявания.

В началото на второто полувреме столичани продължиха с по-активните действия и удвои аванса си. След много хубав извеждащ пас зад защитата към Галин Иванов, десетката преодоля Дебърлиев и вкара. Първоначално попадението беше отменено, но след преразглеждане от ВАР се оказа, че ситуацията е била редовна и попадението беше зачетено.

В 68-а минута Олекси Лобов отправи мощен удар от дистанция, който обаче се оказа доста неточен. В 73-а минута Галин Иванов също пробва, но и той не сполучи. Две минути по-късно Дебърлиев парира изстрел на Кирилов.

В 90-а минута беше оформен крайният резултат. След ъглов удар Дебърлиев увисна, а Емил Виячки беше на точното място, за да вкара за 3:0.

Хебър - Славия 0:3

0:1 - Йон Бакеро (24)

0:2 - Галин Иванов (59)

0:3 - Емил Виячки (90)

Ето и съставите на двата тима:

Хебър: 1. Петър Дебърлиев (К), 98. Георги Търтов, 5. Мартин Михайлов, 10. Пламен Крумов, 38. Хлеб Бухал, 25. Мауро Серкейра, 12. Емануил Манев, 23. Клаудио Бонани, 30. Боян Кнежевич, 77. Октай Хамдиев, 99. Тодор Чаворски

Славия: 21. Светослав Вуцов, 3. Ертан Томбак, 23. Емил Виячки, 37. Венцислав Керчев, 4. Людовик Соарес, 71. Кристиян Стоянов, 33. Галин Иванов, 93. Кемело Нгуена, 10. Радослав Кирилов (К), 88. Тони Тасев, 7. Йон Бакеро