Отборите на Локомотив София и Хебър играят при резултат 0:0 в първи мач от 10-я кръг на efbet Лига.

Срещата в столицата стартира в 17:30 часа и може да я гледате в пряко предаване по DIEMA SPORT, както и онлайн на PLAY DIEMA XTRA. В Gong.bg също ще проследим на живо развитието на мача, като в сайта ни може да намерите видео с всичко най-интересно от стадион „Локомотив”.

start-photo.bg
67 снимки

Двубоят на стадион „Локомотив” започна изключително равностойно и с много прекъсвания на играта, който определено наруши ритъма на двата тима. Още преди да е изтекъл половин час игра двамата старши треньори трябваше да извършат две принудителни смени.

За гостите Атанас Кабов напусна преждевременно терена в 25-ата минута, а пет по-късно Стефан Ламбезе също пое към съблекалните, след като контузи ръката си.

Първата реална голова възможност в мача се разкри пред Анте Аралица. Хърватинът получи топката след грешка при изнасянето ѝ от страна на гостите от Пазарджик, напредна много добре отдясно и стреля по диагонала, но стражът на Хебър се справи и спаси. Малко по-късно Аралица имаше нов шанс, но отново не успя да преодолее Марсио Роза.

Най-любопитната ситуация дойде в 39-ата минута, когато Хебър отбеляза чрез Набил Макни. Мартин Михайлов изчисти безцелно топката в предни позиции и попадна в обсега на Александър Любенов. Вратарят скочи да улови топката, но след като бе притиснат от Макни, я изпусна, а нападателят реализира в опразнената врата.

Главният рефер получи сигнал от своите ВАР асистенти за нередна игра от страна на футболиста на Хебър. След като Мартин Великов сам прегледа ситуацията, реферът отсъди нарушение в нападение и отмени гола.

• Край на първата част!

45+5'
  • Корнер в полза на Локомотив София.

45+4'
  • Четири минути добавено време на първата част.

45'
  • Отменен гол за Хебър! Гостите реалзиираха чрез Набил Макни, който се възползва от уникална грешка на АЛександър Лщбенов. Мартин Михайлов изчисти силно напред една топка, който изглеждаше лесна плячка за вратаря на Локомотив. Той обаче изпусна топката, след като бе притиснат от Набил Макни, а нападателят отне и с лекота вкара в опразнената врата. Ситуацията обаче бе прегледана ог главния рефер с помощта на ВАР и бе преценено, че футболистът на Хебър е извършил нарушение на границата на вратарското поле.

39'
  • Шанс за Анте Аралица! Хърватинът стреля към вратата на Хебър след пас на Стив Траоре отдясно, но праща топката в ръцете на Марсио Роза.

34'
  • Разочароващ изстрел на Божидар Пенчев от прекия свободен удар.

33'
  • Жълт картон за Мамаду Диара.

31'
  • Стив Траоре заменя контузения Стефан Ламбезе.

30'
  • Първа голова възможност в мача! След грешка при изнасянето на топката от страна на гостите, Анте Аралица получи топката и се понесе към вратата на Хебър. След като навлезе в наказателното поле, Аралица стреля по диагонала, но Марсио Роза спаси.

25'
  • Атанас Кабов не успява да продължи мача и е заменен от Олексей Збун.

25'
  • Играта отново е спряна заради контузен футболист. Този път Стефан Ламбезе има нужда от помощ, след като се приземи лошо след въздушно единоборство. Проблемите за Ламбезе са в ръката.

23'
  • Звездата на гостите Атанас Кабов отново има нужда от лекарска помощ. Това е вторият път от началото на срещата, в който юнощата на Лвески изпитва дискомфорт.

20'
  • Хубаво центриране на Джани Дос Сантош от фал, но Марсио Роза боксира авторитетно.

16'
  • Опит за извеждащо подаване на Николов към Анте Аралица, но пасът е дълъг и не достига до своя адресат.

14'
  • Спокойни първи пет минути на срещата. Двата тима водят играта предимно в центъра на терена, а положенията пред двамата вратари липсват.