Хебър Пазарджик спечели с 3:2 срещу Локомотив София в голово шоу от 13-ия кръг в efbet Лига. Марсел Венсан (3) изведе Хебър напред, Илия Димитров (9) изравни. В 14-ата минута Пламен Крумов отново даде преднина на домакините, а Божидар Кацаров (21) за втори път възстанови равенството. В 61-ата минута домакините поведоха за трети път чрез нидерландския си нападател Арсенио Валпорт, а попадението донесе третата победа на Хебър от началото на сезона.

Двубоят на Националния стадион започна с гол от съблекалнята. Още в 3-ата минута Георги Търтов подаде към Венсан Марсел, който стреля технично от границата на наказателното поле и изпрати топката неспасяемо в далечния ъгъл на вратата, пазена от Александър Любенов - 1:0.

Малко по-късно "железничарите" пропуснаха страхотна възможност да възстановят равенството, след като Димитър Митков засече центриране отляво, но ударът му с коляно не намери целта.

Това все пак се случи в 9-ата минута, когато Илия Димитров се възползва от неубедителната намеса на Хадим Ндиае. Стражът на Хебър се сблъска със съотборника си Племен Крумов след центриране на Ивайло Найденов и изпусна топката. Тя  отиде в Илия  Димитров, за когото бе детска игра да я прати в опразнената врата. При ситуацията остана съмнение за нарушение на Митков в атака, но след преглед с ВАР, попадението бе зачетено - 1:1.

Хебър обаче си върна преднината 5 минути по-късно. Александър Любенов, който играе своя мач №100 в елита, излезе неразчетено при центриране от корнер и топката го прехвърли, а оставени непокрит на задна греда Пламен Крумов с глава наказа за втори път "железничарите" - 2:1.

Голеадата на "Васил Левски" продължи и в 21-ата минута резултатът отново бе изравнен. Попадението за Локомотив Сф също дойде след ъглов удар, от който Красимир Милошев центрира към Божидар Кацаров и той с глава прати топката в долния десен ъгъл на Ндиайе - 2:2.

До почивката ще се започнят два пробива на Карлос Франса и Селсо Рапосо по десния фланг, но и в двата случая не се стигна до завършващи удари към вратата на Хебър.

Второто полувреме започна далеч по-спокойно от първата час и опасности пред двамата вратари липсваха. Хебър обаче поведе за трети път с първия си точен удар след почивката. Вкара го централният нападател Арсенио Валпорт, който получи чудесно центриране от Венсан Марсел и с глава матира Любенов - 3:2.

До края Локомотив Сф опита отново да стигне до равенство, но вместо това  можеше да получи четвърти гол след добри контаатаки на Хебър.

ХЕБЪР ПАЗАРДЖИК – ЛОКОМОТИВ СОФИЯ 3:2

Хебър: 22. Хадим Ндиайе, 10. Пламен Крумов - К, 38. Хлеб Бухал, 19. Муса Сила, 8. Алекс Серано, 27. Роберт Мазан, 97. Марсел Венсан, 3. Богомил Божуркин, 98. Георги Търтов, 17. Арсенио Валпорт, 77. Октай Хамдиев
Старши треньор: Владимир Манчев

Локомотив Сф: 24. Александър Любенов, 13. Селсо Рапосо, 97.  Каду Дурвал, 89. Матеус Дуарте, 22. Ивайло Найденов, 26. Красимир Милошев - К, 44. Божидар Кацаров, 8. Симеон Славчев, 45. Димитър Митков, 9. Илия Димитров, 11. Карлос Франса
Старши треньор: Станислав Генчев

Главен съдия: Кристиян Колев, град Пловдив