Септември София постигна втора поредна победа в efbet Лига. Това се случи в десетия кръг от родния шампионат, в който столичани надвиха с 2:1 десетима човека от Хебър. Тимът от Пазарджик игра повече от 75 минути с човек по-малко, след като Октай Хамдиев беше изгонен в началото на първата част, след което пък Асен Чандъров се разписа от дузпа, извеждайки символичните гости в Пловдив.

В самия край на първото полувреме обаче Душан Вукович изравни резултата в парк „Лаута“ и двата отбора се прибраха на почивка при равен резултат. През второто полувреме Септември беше по-дейният отбор, докато изтощението у играчите на Веселин Великов се усещаше и в 74-ата минута Борислав Рупанов завърши голова атака и на практика донесе поредните точки за софиянци.

Септември София се изкачи до 14-ото място с шест точки, колкото има и 13-ият ЦСКА, ала „червените“ са с мач пасив. Хебър пък е на последното място с пет пункта. В следващия рунд Септември ще приеме ЦСКА 1948, докато Хебър ще гостува на Локомотив София.

Гостите от София получиха дузпа, след като Октай Хамдиев изрита в гърдите неволно Фурие в наказателното поле, а реферът даде наказателен удар за Септември. За това свое деяние Хамдиев беше изгонен с директен червен картон от рефера Павлов. Зад топката застана Асен Чандъров, който се разписа и изведе столичани напред в резултата.

Последва здрава игра от двата отбора, гарнирана с много агресия, като реферът Павлов отсъди редица нарушения из целия терен в Пловдив. Символичните домакини, макар и с 10 човека, изравниха резултата в добавеното време на първата част. Топката беше центрирана от ъглов удар към Душан Вукович, който се придвижи отлично и отблизо с глава не остави шанс на Шейтанов - 1:1.

На почивката Веселин Великов пусна в игра Олексей Збун и извади Георги Ангелов, докато Николай Митов разчете на Митко Митков, който замени Джонатан Гутиерес.

startphoto.bg
26 снимки

Столичани натискаха своя опонент с оглед и численото си предимство, но до първия час нямаше опасности пред вратата на Хебър. Четвърт час преди края гостите излязоха отново напред в резултата, след като резервата Митко Митков намери отлично Борислав Рупанов, който овладя добре и шутира с десния крак, правейки безпомощен Петър Дебърлиев.

FT / ХЕБЪР - СЕПТЕМВРИ 1:2

0:1 Чандъров 16'-дузпа, 1:1 Вукович 45+2', 1:2 Рупанов 74'

Стадион: "Локомотив" (Пловдив)

Рефер: Михаел Павлов (Велико Търново)

Хебър1 Петър Дебърлиев - КАПИТАН - 55 Мартин Михайлов 23 Калоян Пехливанов 44 Николай Николаев 70 Набил Макни 21 Божидар Пенчев 14 Янко Ангелов 15 Нджомганг Фонкеу 11 Душан Вукович 77 Октай Хамдиев 98 Георги Търтов

Треньор: Веселин Великов

Септември21 Димитър Шейтанов - 9 Асен Чандъров - КАПИТАН 5 Михаил Полендаков 3 Мартин Христов 6 Виктор Очаи 14 Георги Върбанов 8 Моран Мартин 11 Борислав Рупанов 22 Виктор Хуго 23 Джордан Гутиерес 15 Бертранд Фоуриер

Треньор: Николай Митов