Крумовград победи Хебър с 3:2 мач от 27-ия кръг на efbet Лига. Успехът осигури на новаците в елита място в Топ 6 поне временно. Домакините поведоха още в 8-ата минута чрез Александър Колев, а в 35-ата минута Димитър Тонев удвои. "Гробарите" се върнаха в мача в 58-ата минута с попадение на Ангел Бастунов. В 80-ата минута Лазар Марин изравни резултата, а само минута след това Матей Шимич вкара победното попадение отбора на Станислав Генчев.

Срещата беше девета поредна за Крумовград без загуба в шампионата. Тимът събра 39 точки и изпревари ЦСКА 1948 на шестото място преди мача на "червените" с Ботев Враца в четвъртък. За Хебър загубата е втора поредна. Пазарджиклии са 12-и с 27 точки и намалиха драстично шансовете си за десетото място.

startphoto.bg
8 снимки

Срещата започна с гол за домакините, които беше отменен. Вячеслав Велев центрира към далечната греда за Патрик Луан. Бразилецът, който беше зад отбраната, подаде към Димитър Тонев, чийто удар беше блокиран. Топката се озова в Джунейт Али, който я прати във вратата, но страничният съдия вдигна флага за засада.

Крумовград продължи да атакува и логично стигна до гол в 8-ата минута. Матей Шимич беше оставен непокрит в наказателното поле при подаване от дълбочина на Божидар Кацаров и продължи с глава топката към Александър Колев. Нападателят също с глава от няколко метра матира Петър Дебърлиев. С това попадение националът излезе еднолично начело в битката за голмайсторския приз с 11 гола.

В 14-ата минута Велев намери Серкан Юсеин пред наказателното поле. Халфът отправи силен удар, който Дебърлиев изби. Патрик Луан опита да засече топката с глава, но остана под нея.

В 32-ата минута Крумовград беше близо до втори гол. Велев подаде към Серкан отдясно. Халфът успя да измъкне топката от Лазар Марин и центрира. Александър Колев овладя топката на гърди и отправи удар от близка дистанция, който Мартин Михайлов успя да блокира.

В 35-ата минута домакините все пак стигнаха до второ попадение. Алекс Колев с чудесен пас изведе Велев отдясно в наказателното поле. Украинецът върна към Димитър Тонев, а националът с техничен удар от 6-7 мача вкара за 2:0.

Малко след това домакините отново разиграха отлично пред наказателното поле, като Алекс Колев подаде към Патрик Луан. Бразилецът опита удар, който премина покрай вратата.

В 49-ата минута Матей Шимич беше изведен сам срещу вратаря със страхотен пас от дълбочина. Хърватинът овладя топката, навлезе в наказателното поле и опита удар, който Дебърлиев успя да избие в корнер. След неговото изпълнение Вячеслав Велев отправи силен удар от точката за изпълнение на дузпа, с който стражът на гостите се справи.

В 58-ата минута Хебър се върна в мача. Атанас Кабов намери Шейх Диаманка в наказателното поле, а той отклони топката към Ангел Бастунов. Офанзивният халф се озова сам срещу Янко Георгиев и с шут от 3-4 метра не сбърка - 2:1.

В 69-ата минута Алекс Колев се пребори с Мартин Михайлов в наказателното поле, овладя топката и нанесе удар, който мина над вратата.

В 80-ата минута Хебър стигна до изравнителен гол. Олексей Збун получи отляво, напредна и центрира в наказателното поле, където защитата на домакините оставиха Лазар Марин непокрит и защитникът нямаше как да сбърка от близка дистанция.

Минута по-късно Крумовград върна аванса си. Серкан Юсеин центриране от корнер, а Матей Шимич се извиси над всички с глава не остави шансове на вратаря - 3:2.

Във втората минута на продължението гостите организираха отлична контраатака. Красиан Колев изведе Стефан Цонков отляво. Централният защитник напредна и пусна успореден пас към Олексей Збун, но Матей Шимич успя да пресече подаването и да предотврати неприятности за Янко Георгиев.

Крумовград - Хебър 3:2

1:0 Александър Колев (8)

2:0 Димитър Тонев (35)

2:1 Ангел Бастунов (58)

2:2 Лазар Марин (80)

3:2 Матей Шимич (81)

Крумовград: 1. Янко Георгиев, 44. Божидар Кацаров /к/, 5. Матей Шимич, 18. Клайдер Машедо, 2. Джунейт Али, 91. Вячеслав Велев, 8. Ренан Ареяш (90 - 4. Лукас Сантана), 17. Патрик Луан (46 - 77. Октай Юсеин), 23. Димитър Тонев (68 - 7. Момчил Цветанов), 10. Серкан Юсеин (84 - 30. Жак Пехливанов), 9. Александър Колев

Резерви: 21. Благой Макенджиев, 3. Калоян Пехливанов, 30. Жак Пехливанов, 77. Октай Юсеин, 20. Джунейт Яшар, 80. Китан Василев, 4. Лукас Сантана, 7. Момчил Цветанов

Треньор: Станислав Генчев

Хебър: 1. Петър Дебърлиев, 43. Жоао Сеско, 33. Стефан Цонков, 24. Лазар Марин, 99. Георги Каракашев (78 - 8. Красиан Колев), 5. Мартин Михайлов, 10. Ангел Бастунов, 75. Йоан Нзи, 9. Николас Пенев (70 - 17. Марк-Емилио Папазов), 11. Атанас Кабов (70 - 14. Олексей Збун), 29. Шейх Диаманка (78 - 77. Октай Хамдиев)

Резерви: 32. Боян Загорски, 3. Богомил Божуркин, 14. Олексей Збун, 77. Октай Хамдиев, 17. Марк-Емилио Папазов, 8. Красиан Колев, 21. Божидар Пенчев, 84. Стилиян Тисовски, 13. Архан Исуф

Треньор: Любослав Пенев

Ж.к.: Патрик Луан, Серкан Юсеин, Матей Шимич, Вячеслав Велев, Лукас Сантана (Крумовград); Георги Каракашев (Хебър)

Съдия: Георги Гинчев

Стадион: Спортен комплекс "Никола Щерев-Старика", Коматево