Хебър спечели с 1:0 гостуването на Локомотив София в откриващия двубой на 6-ия кръг в efbet Лига. Трите точки донесе 18-годишният Николас Пенев в 25-ата минута, а попадението бе първо за сина на Любо Пенев в елита. Срещата ще се запомни и с отменената дузпа за домакините в 63-ата минута след проверка с ВАР. За тима от Пазарджик успехът бе трети от началото на сезона и с 11 точки Хебър заема третото място във временното класиране. Локомотив София е на десетата позиция с 6 точки.

Мачът започна доста динамично с интересни положения и пред двете врати. Още във 2-ата минута стражът на Хебър - Матвей Игонен, си поигра с огъня и рискува топката да му бъде отнета. Бранителите пред него обаче внимаваха и предотвратиха по-сериозни проблеми за гостите. Секунди по-късно капитанът на Хебър - Георги Вълчев, шутира отдалеч, но ударът му бе избит от вратаря Александър Любенов.

В 10-ата минута дойде и първата спорна ситуация в срещата. Гостите поискаха дузпа след сблъсък между Ангел Бастунов и Симеон Мечев, но реферът Георги Иванов не сметна, че има основание да посочи бялата точка, а решението му бе потвърдено и от ВАР.

Хебър нанесе своя удар в 25-ата минута. Георги Вълчев изведе на десния фланг Атанас Кабов, който напредна и почти от аутлинията върна към Николас Пенев. Синът на Любо Пенев с лекота отклони топката, напомняйки за много от попаденията на баща си в славната му кариера - 0:1.

И след гола тимът от Пазарджик продължи да създава повече опасности пред вратата на Локомотив Сф. В 38-ата минута Карлос Охене комбинира с Георги Николов, който надскочи Даниел Ками и отправи хубав удар с глава, но Александър Любенов изби. Малко по-късно и Охене пробва рефлекса на стража на столичани, но той отново се справи. В добавеното време на първата част домакините натиснаха и пред Даниел Ками се откри добра възможност, но ударът му беше блокиран.

Локомотив Сф Хебър статистика

източник: sofascore.com

Изоставането в резултата и слабата игра на Локомотив накара треньорът Стойчо Стоев да прави смяна още на почивката. Калоян Кръстев замени Даниел Ками и това наложи промяна на системата на игра, като "червено-черните" заиграха с четирима в отбрана. На десния бек застана Стефан Ламбезе, а отляво - Бруно Франко. Това внесе импулс в играта на домакините, които на два пъти обстрелваха вратата на Хебър в началните 10 минути, но ударите на Милошев и Франса бяха неточни. Гостите пък пропуснаха отличен шанс да удвоят резултата след контраатака, която бе завършена от Ангел Бастунов, но ударът му не намери целта.

В 63-ата минута се стигна и до най-спорното положение до момента. Стефан Ламбезе центрира, а топката уцели лявата ръка на Роберт Мазан. Реферът Георги Иванов посочи бялата точка, но след намесата на ВАР, дузпата беше отменена. Повторенията показаха, че ръката на Мазан е в естествено положение и не увеличава обема на тялото, което накара съдията да промени решението си.

В последния половин час играта се накъса от многото смени, които и двамата треньори направиха. Минута преди края пред Калоян Кръстев се откри добра възможност, но ударът му с глава бе неточен. Безсилието на Локомотив се видя и в последната минута на 6-минутното продължение, когато Симеон Мечев едва не прехвърли стадиона с шут от дистанция.

FT  |   ЛОКОМОТИВ СФ - ХЕБЪР 0:1