Арда постигна трудна победа с 2:1 над Хебър в мач от четвъртия кръг на efbet Лига. Станислав Иванов (37) и Илкер Будинов (52) се разписаха за тима от Кърджали, а гола за гостите вкара Набил Макни (71). В 19-ата минута домакините изпуснаха дузпа.

Двата отбора си поделиха по едно полувреме, като Арда доминираше преди почивката, а Хебър изпусна да си тръгне с точка след по-добра игра през второто полувреме. Така тимът на Тунчев записа втори успех при второто си домакинство, докато пазарджиклии имат само една точка в актива си.
Двубоят стартира в спокойно темпо, като играта се водеше предимно между двете наказателни полета. В 8-ата минута обаче хубаво центриране отдясно на Илкер Будинов намери Станислав Иванов във вратарското поле на гостите. Бившият футболист на Левски обаче се провали в опита си да прати топката в мрежата на Дебърлиев. В 14-ата минута Борислав Цонев шутира от пряк свободен удар, но стражът на Хебър се разтегна и изби влизащата под гредата топка.

Отново Дебърлиев бе в центъра на вниманието в 19-ата минута, когато с чудесен рефлекс спаси дузпа на Тонислав Йорданов. Тя бе отсъдена за фал на Уилям Фонкеу срещу Борислав Цонев, а впоследствие и потвърдена от ВАР.

В 37-ата минута домакините най-накрая поведоха. Борислав Цонев получи отляво и пусна успореден пас, с който Мартин Михайлов не се справи. Топката стигна до Станислав Иванов, който отблизо се разписа за 1:0.

Футболистите на Хебър започнаха доста по-добре втората част и още в 49-ата минута Октай Хамдиев пропусна да изравни. Три минути след това обаче бяха попарени от втори гол.

Илкер Будинов получи топката от Тонислав Йорданов и напредна отдясно към наказателното поле. След като не бе атакуван, той си спря и от 17-18 метра изстреля диагонален шут по земя, след който топката се спря за втори път във вратата на Хебър.

По-добрата игра на гостите след почивката даде резултат и в 71-ата минута Набил Макни намали с втория си гол в трите мача от началото на сезона. Той получи пас от Уилям Фонкеу, след което шутира към горния десен ъгъл за 2:1.

Попадението окрили гостите, които все по-често започнаха да организират опасни атаки. С дружни усилия тимът на Арда се справи. а имаше и късмет в някои ситуации. В добавеното време вратарят Господинов спаси удар на Атанас Кабов, а Ебоа блокира изстрел на Душан Вукович.

efbet Лига

FT .

2 : 1

• 37’ Станислав Иванов
  • 52’ Илкер Будинов
  • 71’ Набил Макни
  • Край на мача - 2:1 за Арда!

90+5'
  • Късмет за Арда! Опасен шут на Душан Вукович бе блокиран от Ебоа.

90+3'
  • Жълт картон за вратаря на домакините Анатоли Господинов

88'
  • Жълт картон за Олексий Збун от Хебър

83'
  • Смяна и в Хебър - Шейх Диаманка заема мястото на Милен Гамаков

82'
  • Жълт картон за Борислав Цонев от Арда

75'
  • Смяна за домакините - Густаво Каскардо влиза, Илкер Будинов излиза

74'
  • Поредна рокада в тима на Арда - Стефан Статев заема мястото на Йозгюр Аксака

74'
  • Хебър връща едно попадение! Набил Макни получи пас от Уилям Фонкеу пред наказателното поле и шутира към горния десен ъгъл за 2:1.

71'
  • Промяна в Арда - Тонислав Йорданов излиза, Чинонсо Офор влиза

66'
  • Жълт картон за Мартин Михайлов от Хебър

60'
  • Още една промяна за гостите - Калоян Кръстев отстъпва мястото си на Душан Вукович

59'
  • Смяна в Хебър - Кристиан Андонов влиза, Октай Хамдиев излиза

59'
  • 2:0 за Арда! Гол на Илкер Будинов! Футболистът на домакините удвои резултата с изстрел извън наказателното поле, при който и вратарят Дебърлиев не се намеси по най-добрия начин.

52'
  • Жълт картон за Иван Тилев от Арда.

51'
  • Пропуск на Хебър! Гостите отнеха топката в половината на съперника и Хамдиев бе изведен на добра позиция за стрелба. Ударът му обаче се спря във външната стна на мрежата.

49'
  • Старт на второто полувреме

46'
  • Край на първата част

45+4'
  • Гоооол! 1:0 за Арда! Голмайстор е Станислав Иванов! Опасно центриране отляво на Борислав Цонев затрудни защитата на Хебър, а Мартин Михайлов в опита си да изчисти топката, я заложи на Станислав Иванов, който се възползва от подаръка и откри резултата.

37'
  • Арда пропусна дузпа! Вратарят Дебърлиев спаси изстрела от бялата точка на Тонислав Йорданов. 11-метровият наказателен удар бе отсъден за нарущение на Уилям Фонкеу срещу Борислав Цонев.

19'
  • Страхотно спасяване на Петър Дебърлиев! Домакините получиха право да изпълнят пряк свободен удар фронтално срещу вратата на Хебър и Борислав Цонев отправи майсторски шут под гредата. Опитният страж на гостите обаче се разтегна и изби в корнер.

14'
  • Огромен пропуск на Станислав Иванов! Футболистът на Арда получи отлично центриране от Илкер Будинов отдясно, но от вратарското поле не успя да отправи точен удар.

8'
  • Два поредни корнера в полза на гостите не водят до нищо опасно пред вратата на Арда.

7'
  • Интересна случка се разигра преди мача, когато домакините помолиха всички играчи на Хебър да дезифенкцират обувките си със спирт с цел да се преотврати евенуална зараза на тревата.