Хебър победи с 1:0 Локомотив Пловдив в контролна среща, която се проведе на "Лаута". Единственото попадение в срещата вкара Стилиян Тисовски в 6-ата минута.

startphoto.bg
25 снимки

"Зелените" поведоха още в 6-ата минута, когато Октай Хамдиев напредна отдясно и намери Стилиян Тисовски на границата на наказателното поле, а той матира вратаря за 0:1. Малко след това Илко Пиргов трябваше да се намесва след удар на Венсан Марсел.

След половин час игра Тодор Павлов с отличен пас изведе Георги Каракашев сам срещу вратаря. Халфът напредна, но Звонимир Микулич скъси дистанцията и спаси.

Втората част започна с по-добра игра на домакините. В 65-ата минута шут от воле на Йосип Томашевич мина над вратата. Три минути по-късно многоходова атака на "смърфовете" завърши с удар на Джовани над вратата.

До края на срещата Ивайло Димитров пропусна две добри възможности за изравнителен гол. Костадин Велчев от гостите пък получи директен червен картон за груб фал срещу Петър Витанов.

Стартови състави:

Локомотив: 1. Илко Пиргов, 13. Матеус да Силва, 3. Луан, 5. Тодор Павлов, 91. Александър Георгиев, 15. Пиер Зебли, 14. Димитър Илиев, 33. Георги Каракашев, 39. Иван Сулев, 7. Бабакар Дион, 9. Ерик Сорга;

Резерви: 81. Мартин Величков, 99. Джовани Трупе, 4. Мартин Паскалев, 20. Милош Петрович, 50. Йосип Томашевич, 10. Джовани Бариани, 21. Евандро, 19. Денислав Александров, 25. Педриньо, 11. Ивайло Димитров, 34. Петър Витанов, 6. Христо Иванов.

Хебър: 22. Звонимир Микулич, 28. Осира Корнел, 15. Камен Хаджиев, 19. Муса Сила, 27. Роберт Мазан, 97. Венсан Марсел, 84. Стилиян Тисовски, 77. Октай Хамдиев, 11. Лорен Маржурин, 39. Ивайло Михайлов.

Резерви: 5. Мартин Михайлов, 23. Николай Николов, 99. Архан Исуф, 25. Стоян Стоичков, 17. Арсенио Валгорт, 30. Филип Парутев, 26. Костадин Велчев, 10. Марк-Емилио Папазов.