Хебър победи Арда с 1:0 в мач от 25-ия кръг на efbet Лига. Единственият гол в срещата реализира Николас Пенев в началото на второто полувреме. Двата тима изиграха двубой, в който липсваха голям брой голови положения. Гостите пропиляха отличен шанс в 17-ата минута, когато Ел Мами Тетах удари греда на празна врата. В 55-ата минута гол на "гробарите" беше отменен заради засада.

С успеха пазарджиклий събраха 27 точки и заемат 12-о място във временното класиране. Арда продължава да бъде седми с 35 точки.

startphoto.bg
57 снимки

Двубоят започна равностойно, с повече битка в средата на терена. В първия четвърт час липсваха положения пред някоя от двете врати. В 17-ата минута пред Арда се откри страхотна възможност за гол. Борислав Цонев опита да намери Ел Мами Тетах, като последният успя да изпревари Архан Исуф и да се озове сам срещу Петър Дебърлиев. Мавританецът преодоля вратаря, но си поведе топката малко по-дълго и след това я прати в дясната греда.

Три минути след това Атанас Кабов напредна през центъра и шутира от около 20 метра, като прати топката над вратата. В 29-ата минута гостите осъществиха добра атака, която беше завършена от Цонев. Халфът обаче отправи безкрайно неточен удар.

В 34-ата минута десният бек на Арда Густаво Каскардо получи контузия и беше заменен от Милен Стоев. Малко след това Ел Мами Тетах получи отличен пас от Цонев отляво. Африканецът напредна и пусна остър пас в наказателното поле, но Тонислав Йорданов и Станислав Иванов не успяха да засекат топката във вратата.

В 42-ата минута съдията Радослав Гидженов даде отличен авантаж, което позволи на Хебър да организира опасна атака. Ангел Бастунов намери Атанас Кабов, който напредна с топката и от около 20 метра опита удар, но прати топката над вратата на Анатолий Господинов.

Хебър Арда

В последната минута на първото полувреме Лазар Марин фаулира Станислав Иванов, но падна и на терена. Защитникът хвана топката и не позволи на Борислав Цонев да я взема. Заради реакцията си халфът на Арда получи жълт картон. Малко след това Цонев отправи поредния неточен удар в мача, който не намери целта.

На полувремето Любослав Пенев замени Красиан Колев с Георги Каракашев. Втората част започна отлично за "гробарите". В 48-ата минута Архан Исуф напредна отдясно и намери оставения непокрит Николас Пенев отляво в наказателното поле. Младокът пое топката и с техничен удар прати топката в долния далечен ъгъл за 1:0.

В 55-ата минута Хебър стигна до втори гол, който обаче беше отменен заради засада. Атанас Кабов центрира от свободен удар, а Стефан Цонков, който пред зад защитата на гостите, нанесе удар с глава. Анатолий Господинов успя да избие, но топката попадна в Георги Вълчев, който я прати във вратата. Попадението обаче мигновено беше отменено.

Николай Киров замени неефективния Борислав Цонев и Ел Мами Тетах с Иван Тилев и Борис Тютюков. Това даде импулс в играта на Арда и в 65-ата минута гостите бяха близо до гол. Стефан Цонков не успя да изчисти топката, която се озова в Лъчезар Котев. Капитанът на кърджалийци отправи силен удар от 10-11 метра, но Цонков успя да се реваншира за грешката си и блокира кълбото, което излезе в корнер.

Натискът на Арда продължи и малко след това шут на Станислав Иванов от границата на наказателното поле беше блокиран от Жоао Сеско. В 74-ата минута Марк-Емилио Папазов намери Ангел Бастунов. Десетката на домакините пое топката и нанесе силен шут от около 15 метра, с който Господинов успя да се справи.

В следващите минути защитниците на гостите Пламен Крачунов и Джелал Хюсеинов получиха жълти картони, които ще им донесат наказания. Първият получи деветото си официално предупрежение от началото на сезона и ще бъде санкциониран за един мач. Азербайджанецът е с пет и ще пропусне една среща, а същото важи и за Ел Мами Тетах.

Арда отправи първия точен удар в петата минута на добавеното време. Лъчезар Котев шутира от далечна дистанция, но Петър Дебърлиев с ефектна намеса улови топката.

Хебър - Арда 1:0

1:0 Николас Пенев (48)

Хебър: 1. Петър Дебърлиев, 43. Жоао Сеско, 33. Стефан Цонков, 24. Лазар Марин, 7. Георги Вълчев, 13. Архан Исуф, 10. Ангел Бастунов (90 - 21. Божидар Пенчев), 8. Красиан Колев (46 - 99. Георги Каракашев), 9. Николас Пенев (63 - 14. Олексей Збун), 11. Атанас Кабов (63 - 17. Марк-Емилио Папазов), 29. Шейх Диаманка (77 - 84. Стилиян Тисовски)

Резерви: 88. Мартин Янков, 3. Богомил Божуркин, 21. Божидар Пенчев, 99. Георги Каракашев, 18. Иван Дишков, 17. Марк-Емилио Папазов, 14. Олексей Збун, 23. Сашо Лебанов, 84. Стилиян Тисовски

Треньор: Любослав Пенев

Арда: 1. Анатолий Господинов, 2. Густаво Каскардо (34 - 4. Милен Стоев), 6. Пламен Крачунов, 10. Борислав Цонев (57 - 33. Иван Тилев), 12. Принц Ебенезер, 18. Джелал Хюсеинов, 19. Тонислав Йорданов, 26. Ел Мами Тетах (57 - 11. Борис Тютюков), 80. Лъчезар Котев /к/, 93. Феликс Ебоа Ебоа (79 - 77. Илия Юруков), 99. Станислав Иванов

Резерви: 13. Петър Петров, 4. Милен Стоев, 8. Станислав Дюлгеров, 11. Борис Тютюков, 17. Иван Коконов, 27. Керимджан Игнатов, 32. Христо Митев, 33. Иван Тилев, 77. Илия Юруков

Треньор: Николай Киров

Ж.к: Николас Пенев, Георги Вълчев, Петър Дебърлиев (Хебър); Ел Мами Тетах, Борислав Цонев, Станислав Иванов, Пламен Крачунов, Джелал Хюсеинов (Арда)

Съдия: Радослав Гидженов

Стадион: "Георги Бенковски", Пазарджик